Něco o kapele „EXIT“

I.kapitola

Wry´Faces

Počátek historie: 1967–1970 Slavkov u Brna

Kapela EXIT je volné pokračování kapely Wry´ Faces, kterou založili ve Slavkově u Brna počátkem roku 1967 dva členové skupiny The JOKERS Miroslav Šemora – basová kytara a Jiří Kořínek-bicí nástroje a dva kytaristé Karel Sigmund a Eman Florián, kteří do té doby hrávali po školních besídkách jako žáci ZŠ ve Slavkově. Posléze se k nim připojil 14-ti letý zpěvák Milan Rotrekl. V tomto složení hrála kapela Wry´ Faces do konce roku 1969. Repertoár tvořily především převzaté skladby zahraničních skupin zpívané anglicky, a to:

Rolling Stones, Them, Yardbirds, Beatles, Troggs, Kinks, Dave Dee, Dozy, Beaky, Mick and Tich, Doors, Spencer Davis Group apod.

Skupina vystupovala především ve Slavkově, Vyškově a v Brně a měla poměrně značný úspěch. Počátkem roku 1970 odchází Milan Rotrekl a Eman Florián a zbývající členy doplnili muzikanti z Brna, Jiří Valter „Dratva“( dnes Big Boss) zpěv a Jiří Žalud klávesy. Dochází ke změně repertoáru s bluesovým zaměřením, a nato i ke změně názvu na – Dratva Night and The Hedgehoppers Co. Ltd. Toto uskupení působí krátce a v polovině roku 1970 se definitivně rozpadá. Stačí však odehrát několik koncertů, především v Brně, mimo jiné na legendární „Šelepce“.